Owner Login

Victorian State Premiership Table

 Trainer1st2nd3rdPrizemoney
1Darren Weir375312278 $18,116,451
2David & B Hayes & T Dabernig236192173 $14,662,875
3Ciaron Maher977660 $5,914,457
4Mick Price968865 $4,510,423
5Robbie Griffiths938579 $2,770,818

Victorian State Premiership Table

 Trainer1st2nd3rdPrizemoney
1Darren Weir12410674.5 $12,350,307
2David & B Hayes & T Dabernig102.58578 $12,085,900
3Robert Smerdon282221 $1,887,622
4Robbie Griffiths27918 $1,418,955
5Mick Price262625 $3,113,400

Victorian State Premiership Table

 Trainer1st2nd3rdPrizemoney
1Darren Weir250206203 $5,766,144
2David & B Hayes & T Dabernig13310694.5 $2,576,975
3Ciaron Maher745239 $1,543,832
4Mick Price69.56240 $1,397,023
5Robbie Griffiths667660.5 $1,351,863
 

Stable Runners

 

Fri 23 Jun - bet365 Geelong

R2.Apollo Bay Community Bank Maiden Plate1:00pm1240m 12.Mujaan (4) Dean Yendall56kg
R3.Portarlington & Drysdale Community Banks Maiden Plate1:30pm1540m 7.Chez Dumonet (11) Dean Yendall56.5kg
R6.Bendigo Insurance BM64 Handicap3:00pm1755m 10.Yulong Xiong Hu (8) John Allen57.5kg
R8.Bendigo Bank Geelong City & Southern Victoria Regions BM70 Handicap4:00pm1140m 14.He's a Moral (7) John Allen57.5kg
 

Sat 24 Jun - Doomben

R6.G.H. MUMM OPEN QUALITY3:17pm1615m 10.I'll Fly Away (9) Michael Cahill54kg
 

Sat 24 Jun - Flemington

R1.Gippsland Region Handicap11:40am1400m 13.Anchor Bid (4) Ben Allen56kg
R2.Barwon South West Region Handicap12:15pm1100m 2.Ken's Dream (7) Ben Allen61kg
R4.Grampians Region Handicap1:28pm2000m 11.Houdini the Great (14) Jye McNeil56kg
R4.Grampians Region Handicap1:28pm2000m 15.Penryn Pearl (16) Ben Allen54kg
R5.North East Region Handicap2:05pm2520m 5.Falago (2) Ben E Thompson58kg
R5.North East Region Handicap2:05pm2520m 9.Try Four (12) Ben Allen55kg
R6.2017 Country Achiever Gerald Egan Handicap2:45pm1100m 7.Gun Case (13) Jake Bayliss56kg
R6.2017 Country Achiever Gerald Egan Handicap2:45pm1100m 10.Moonovermanhattan (10) Dean Yendall55kg
R6.2017 Country Achiever Gerald Egan Handicap2:45pm1100m 2.Thermal Current (17) Jordan Childs60kg
R7.David Bourke Provincial Plate3:25pm1600m 2.Lucky Paddy (8) Brad Rawiller59kg
R8.Brian Beattie Handicap 4:05pm1400m 1.Royal Rapture (7) Ben Allen60kg
R9.Bay and Ranges Region Handicap4:38pm1600m 10.The Passage (13) Dean Yendall55kg
 

Sat 24 Jun - Morphettville

R5.Holdfast Insurance Handicap2:23pm1050m 2.Gun Case (4) Sairyn Fawke59kg
 

Sun 25 Jun - Racing.com Park Synthetic

R2.E-Cycle Solutions Maiden Plate Hurdle1:15pm3200m 3.Hale Soriano (2) John Allen68kg
R3.MJ Bourke Hurdle1:55pm3200m 2.Ancient King (4) John Allen68kg
R6.Polytrack BM64 Handicap3:35pm1000m 11.Holy Light (1) Ben Allen54.5kg
R8.Sportsbet Racing Form BM64 Handicap4:35pm1600m 5.Crafty Devil (1) John Allen58.5kg
 

Sun 25 Jun - Warrnambool

R1.Richardson & Dennis Insurance Agencies 3YO Maiden Plate12:50pm1200m 11.Windradyne (8) Dean Yendall56kg
R2.Mark Struth Signs Maiden Plate1:30pm1400m 3.Minoan Spirit (7) Brad Rawiller58.5kg
R6.Baillies Logistics BM58 Handicap3:50pm1700m 5.Tough Vic (14) Brad Rawiller58.5kg
R7.CleanSkins Laser Clinic BM64 Handicap4:20pm1100m 12.Abers Solutely (11) Dean Yendall57kg